WYSTAWA BONSAI 4.08-12.08.2018r Odkrywanie sztuki bonsai 盆栽 W plenerze japońskiego ogrodu Siruwia odbędzie się pierwsza wystawa drzew bonsai. Wyeksponowane zostaną drzewa iglaste i liściaste w wieku nierzadko przekraczającym 100 lat. Poznamy tajniki niezwykłej sztuki bonsai formowania, pielęgnacji drzew i krzewów. W dniach 4.08.18 oraz 12.08.18 o godz. 12:00 – 13:00 poprowadzone będą przez wielokrotnego Mistrza Piotra Czerniachowskiego warsztaty na których poznamy techniki i sposoby stosowane od wieków w Japonii. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne. Uformowane przez siebie drzewka uczestnicy warsztatów zabiorą ze sobą.


Zapytanie ofertowe wraz z załącznikami -Numer ogłoszenia na portalu ARiMR: 79/25/04/2018. Link do portalu: www.portalogloszen.arimr.gov.pl


Rozpoczęcie sezonu 2018 już za parę dni, startujemy już 28 kwietnia Wiśnia Kiku-shidare-sakura kwitnie ...!!!! Serdecznie zapraszamy


Życzenia Świąteczne Kochani, serdecznie dziękujemy wszystkim za to, że jesteście z Nami. Pamiętacie o Nas i Nas wspieracie. Dziękujemy za liczne życzenia, wspaniale i zaskakujące prezenty. Życzymy wszystkim spokojnych, radosnych spędzonych w gronie rodzinnym Świąt Bożego Narodzenia. Niechaj wspaniały Duch Świąt udzieli się Nam wszystkim.


DŁUGI WEEKEND 15.06.17-18.06.17


Zapraszamy Państwa na wspólne zwiedzanie wraz z przewodnikiem. Zabierzemy Was na wyprawę po najpiękniejszym ogrodzie Karkonoszy skomponowanym zgodnie z japońską sztuką zakładania ogrodów i filozofią feng shui. Spacer po ogrodzie pokaże Wam piękno Karkonoskiej przyrody zamkniętej w charakterystyczne dla Japonii kompozycje, strumienie i wodospady. Chwila poświęcona na zwiedzanie wystawy ”Samuraj – rycerz dawnej Japonii” przeniesie Was do Japonii z czasów kiedy kodeks bushido był ściśle przestrzegany, a słowo samuraj budziło szacunek. Chcemy podzielić się naszą pasją w poznawaniu ulotnego i wysublimowanego piękna sztuki japońskiej. Prezentujemy bogatą kolekcję eksponatów głównie związanych z orężem i zbroją samuraja. Ogród wraz z wystawą czynny jest codziennie od początku maja do listopada w godzinach od 9:00 do 18:00. Parking, toalety, ścieżka edukacyjno-przyrodnicza oraz fotografowanie są bezpłatne. Na terenie ogrodu oferujemy zimne i gorące napoje, lody oraz pamiątki wykonane przez lokalnych twórców i artystów.

Święto Kwiatów


Japoński Dzień Dziecka 4.06.2017


O Nas


Położony w Przesiece 600 m n.p.m przy ul. Brzozowe Wzgórze 8B. Jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To nie tylko oaza ciszy i spokoju, ale również przepiękny ogród, po którym spaceruje się z wielką przyjemnością. Stanowi żywy fragment japońskiej kultury. Jest to jedno z niewielu takich miejsc w Polsce. Na powierzchni 1,5 ha znajduje się bogaty zbiór roślin ozdobnych pośród których znajduje się siedem stawów, strumienie oraz 6m wodospad. Naszą chlubą jest duża kolekcja różaneczników - około 600 krzewów, a także roślin iglastych i bylin. Do budowy ogrodu wykorzystaliśmy ok. 50000 ton różnorodnego kamienia. Do Ogrodu prowadzi ogromna drewniana główna brama wejściowa zwana TORI, Urozmaicona linia ścieżek pozwala na dotarcie do atrakcyjnych miejsc Ogrodu, otwierając przed zwiedzającymi coraz to nowe widoki, zapraszając do zatrzymania się i chwili medytacji. Centralną część Ogrodu stanowią dwa wodospady oraz łączący je staw. Pierwszy wodospad zwany męskim ma wysokość ok.6m, woda spadając z niego rozbija się dziko o wystające skały. Drugi wodospad zwany żeńskim ma znacznie łagodniejszy charakter jest niższy a woda łagodnie spływa pieszcząc kamienie. Poza bogatą roślinnością obejmującą wiele gatunków drzew i krzewów, klimat ogrodu budują kamienne kompozycje : latarnie, ścieżki, mostki, plaże a także wodospady (męska - rwąca i żeńska - spokojna) skomponowane zgodnie z zasadami tworzenia japońskich ogrodów.Zapraszamy Młode Pary do sesji zdjęciowej w Ogrodzie SIRUWIA, które pragną zachować wspomnienia z dnia ślubu w nastrojowym i malowniczym otoczeniu kojącej zieleni, w aromatycznej woni kwitnących kwiatów. Lato, to najpiękniejszy okres w naszych Ogrodach, jednak zielona świeżość wiosny lub ciepłe barwy jesieni, są również doskonałym tłem na niepowtarzalny i zachwycający plener fotograficzny.

Tworząc naszą ścieżkę postawiamy sobie za cel aby turysta zapoznając się z nią zwrócił uwagę na bogactwo kulturowe i przyrodnicze naszego regionu. Chcieliśmy aby treść tablic (mapy i tablice poglądowe, fauna i flora Karkonoszy) była inspiracją do odkrywania czegoś nowego a także podnosiła świadomość ekologiczną widza. Miejsce odpoczynku położone tuż obok ścieżki dydaktycznej zostało urządzone w taki sposób aby dać możliwość znużonemu turyście relaksu fizycznego - wygodne ławki i stoły, oraz relaksu psychicznego - ciekawa aranżacja otoczenia niosąca harmonię, zaczerpnięta z filozofii dalekiego wschodu. Dzięki naszym staraniom stworzyliśmy miejsce magiczne tchnące spokojem i skłaniające do zastanowienia się nad pięknem i majestatem przyrody. Miejsce idealne do wypoczynku i regeneracji ciała i umysłu.

Samuraj - Rycerz dawnej Japonii


Wystawa przenosi nas do niezwykłego świata sztuki i kultury dawnej Japonii. Chcemy podzielić się naszą pasją w poznawaniu ulotnego i wysublimowanego jak „płatki kwiatu wiśni” piękna sztuki japońskiej. Prezentujemy bogatą kolekcję oręża i zbroi rycerzy dawnej Japonii- samurajów głównie z epoki EDO (1603-1868). Posiadamy oryginalne zabytkowe eksponaty. Oprócz oryginałów szczycimy się bogatą kolekcją replik zbroi wykonanych przez dzisiejszych mistrzów w Polsce i Japonii przy zachowaniu nadzwyczajnego pietyzmu w oparciu o oryginalne opisy, rysunki, ryciny.

Wodospady i kaskady


Woda jest niezbędnym elementem dającym życie. Architektura naszego ogrodu opiera się nie tylko o różnorodną roślinność, ale też o żywioł, który pozwala jej się idealnie rozwijać – wodę. Liczne wodospady, kaskady wodne oraz strumyki pozwalają na idealne chwile relaksu i odprężenia w naszym ogrodzie. Wszystkie te elementy wodnej architektury ogrodu oprócz idealnej kompozycji oraz swojej estetyki posiadają miejsca (głównie formy skalne) na odpoczynek, piknik czy idealne spędzenie wolnego czasu w zaciszu natury i kojącym odgłosie płynącej wody prosto z górskiego źródła.

Kamieniem budowane


Wyjątkowość naszego ogrodu to z pewnością jego górskie położenie. Ogród składa się z wielu form skalnych łączących się w tradycyjnym stylu japońskim. Mosty, kamienne stoły, schody czy ściany wodospadów idealnie wkomponowane w roślinność, wodę i drewniane konstrukcje w dalekowschodnim stylu z pewnością zauroczą sobą każdego zwiedzającego.

Roślinność


Kwiaty, krzewy, drzewa, skalniaki, trawy, mchy i porosty. Różnorodność oraz idealna kondycja fauny naszego ogrodu świadczy o ich doskonałym dopasowaniu do strefy klimatycznej, gleby czy też jakości wody. W ogrodzie zgromadzono nie tylko rośliny naturalnie występujące w Karkonoszach, ale również wiele typowych azjatyckich.

Zaciszne miejsca


Nasz ogród to nie tylko miejsca idealne do spacerowania, ale również zacisza natury pozwalające w ciszy i spokoju podziwianie piękna krajobrazu, wśród kwiatów, wody, form skalnych czy typowych japońskich budowli drewnianych, gdzie można delektować się tradycyjną japońską herbatą oraz kuchnią przyrządzaną w naszej herbaciarni.

Kamienne mosty


Kamienne i skalne mosty w naturalnym środowisku są fenomenem, gdzie skała jako naturalny budulec jest też budulcem najtrwalszym oraz idealnie komponującym się w przyrodę. Do budowy kamiennych mostów w naszym ogrodzie zostały wykorzystane monolityczne skały o geometrycznych kształtach (naturalnych i tych, których formę nadała ciężka praca rzemieślników). Wszystkie te formy usadowione są nad wodą na bezpiecznych wysokosiach, z których można dotknąć nogami wody w upalne dni.

Firma SIRUWIA oferuje Państwu wykonanie wszelkiego rodzaju usług ziemnych:
-wykopy pod fundamenty budynków małogabarytowych, hal i magazynów,
-wykopy pod ogrodzenia, drenaże, przyłącza wodne, elektryczne, gazowe,
-wykopy pod kanalizacje, oczyszczalnie ścieków, sieci wodociągowe, instalacje sanitarne,
-wykopy pod oczka wodne, baseny, zbiorniki wodne, kanały i rowy melioracyjne, równanie, niwelacje i skarpowanie terenu,
-usuwanie starych fundamentów, elementów betonowych a także korzeni drzew z ziemi,
-wyburzenia budynków i konstrukcji małogabarytowych,
-załadunek ziemi i gruzu,
-usługi pomocnicze przy budowie dróg, chodników,
-brukowanie
-załadunek i rozładunek

USŁUGI ROZDRABNIANIA I ZRĘBKOWANIA - świadczone mobilnym rębakiem marki JENZ. Usługi rozdrabniania odpadów drzewnych, drewnopochodnych oraz drewna pochodzenia leśnego świadczone są zestawem: rozdrabniacz mobilny oraz samochód z funkcją załadowczą wraz z przeszkolonym i doświadczonym personelem technicznym.

Oferujemy usługę zrębkowania gałęzi i drzew o średnicy do 20 cm

USŁUGI SPRZĘTEM HDS - oferujemy usługi specjalistycznym samochodem z urządzeniem dźwigowym oraz wykwalifikowanym operatorem.

Dzięki doświadczeniu i posiadanych kwalifikacji firma SIRUWIA zajmuję się profesjonalną usługą odśnieżania, skierowaną dla instytucji publicznych, klientów indywidualnych i przedsiębiorców związaną z sezonowymi opadami śniegu. Stosowany przez nas sprzęt wyróżnia się wysoką jakością i niezawodnością. Używamy zróżnicowanego sprzętu, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonywać zlecenia wszelkiego pokroju. Dysponujemy sprzętem umożliwiającym odśnieżanie dużych powierzchni (Mercedesy Unimog wyposażone w specjalistyczny sprzęt tj.solarko-piaskarki oraz pługi z napędem na 4x4, Koparko-Ładowarki KOMATSU) oraz mniejszych, w których nie ma możliwości manewrowania ciężkim sprzętem (mini ciągniki z pługiem i solarką).

Jesteśmy wstanie w pełni zaspokoić Państwa potrzeby związane z:
- odśnieżaniem dróg wewnętrznych,
- odśnieżaniem przejazdów,
- odśnieżaniem placów parkingowych,
- odśnieżaniem wewnętrznych placów manewrowych,
- wywozem śniegu
- posypywaniem nawierzchni piaskiem i solą.

Posiadany sprzęt a także duże doświadczenie pozwalają nam zrealizować każde zlecenie w zakresie wycinania drzew. Średnica pnia, wysokość drzewa, trudne usytuowanie (np. w pobliżu zabudowań, ulic, innych obiektów) nie stanowi dla nas żadnej trudności. Prace wykonamy sprawnie na najwyższym poziomie.

Firma SIRUWIA zajmuje się projektowaniem oraz kompleksową usługą w zakresie tworzenia ogrodów.

Zakładanie ogrodów obejmuje:
- kształtowanie terenu i przygotowanie gleby,
- obsadzanie materiałem roślinnym,
- urządzanie ogrodów skalnych,
- budowa ogrodów wodnych: oczek wodnych, strumieni, kaskad,
- zakładanie trawników z siewu i z rolki,
- odnawianie trawników.

Kompleksowa pielęgnacja terenów zielonych:
- koszenie, wertykulacja, nawożenie, wapnowanie trawników,
- przycinanie i formowanie krzewów oraz żywopłotów,
- plewienie i nawożenie,
- sprzątanie wiosenne i jesienne.

Zapytanie ofertowe nr 2


Zapytanie ofertowe [PDF]

Załącznik 1: Oświadczenie oferenta [PDF]


Kliknij na grafikę, aby powiększyć

Zapytanie ofertowe nr 3


Zapytanie ofertowe [PDF]

Załącznik 2: Oświadczenie oferenta [PDF]


Załącznik 1: Mapa ogrodu
Kliknij na grafikę, aby powiększyć

Zapytanie ofertowe nr 5


Zapytanie ofertowe [PDF]

Kliknij na grafikę, aby powiększyć

Zapytanie ofertowe nr 6


Zapytanie ofertowe [PDF]

Zapytanie ofertowe nr 7


Zapytanie ofertowe [PDF]

Załącznik 1: Oświadczenie oferenta [PDF]

Kliknij na grafikę, aby powiększyć

Zapytanie ofertowe nr 8


Zapytanie ofertowe [PDF]

Załącznik 4: Oświadczenie oferenta [PDF]

Mapa sytuacyjna

Kliknij na grafikę, aby powiększyć informacje o wyniku postępowania

Zapytanie ofertowe nr 9


Zapytanie ofertowe [PDF]

Kliknij na grafikę, aby powiększyć informacje o wyniku postępowania


KontaktE-mail: kontakt@siruwia.pl

Jakub Kurowski tel. +48 509 789 426

Sylwia Kośmider-Kurowska tel. +48 509 843 069

SIRUWIA Ogród Japoński

Brzozowe Wzgórze 8b, Przesieka, Polska